Video/ Befasohet Chelsea, Aston Villa kalon në avantazh

Sapo ka përfunduar pjesa e parë mes Aston Villas dhe Chelsea-t, ndeshje kjo e vlefshme për javën e 30-të në Premier League.

Vendasit kaluan në avantazh në minutën e 43-të falë golit të Kortney Hause. 24-vjeçari u gjet në vendin dhe kohën e duhur duke goditur topin drejt rrjetës pas një momenti paqartësie brenda zonës.

LEXO EDHE  Nuk ka fitues në Korçë, Skënderbeu dhe Laçi ndajnë pikët

Një gol shumë i rëndësishëm ky për Aston Villan, skuadër e cila po lufton për të qëndruar në elitën e futbollit anglez, ndërkohë Chelsea ka një detyrë të vështirë për të përmbysur rezultatin në pjesën e dytë.