Probleme për Barcelonën, De Jong mungon edhe ndaj Athletic Bilbao-s

Barcelona ka bërë me dije se nuk do të ketë në dispozicion për ndeshjen kundër Athletic Bilbaos mesfushorin Frankie De Jong.

Holandezi mungoi në barazimin 0-0 kundër Sevillas, ndërsa do të mungojë dhe të martën në “Camp Nou”

Ylli i mesfushës ka pësuar një dëmtim në këmbën e tij të djathtë, ndërsa nuk dihet koha e rikuperimit të tij.

LEXO EDHE  VIDEO/ Real Madrid-Athletic Bilbao, zhbllokohet finalja e Superkupës

Reali ka shansin e artë t’u rrëmbejë katalanasve vendin e parë mbrëmjen e sotme. Një fitore e madrilenëve ndaj Real Madridit do t’i barazonte katalanasit me pikë dhe do të ndodhte rokada në krye të klasifikimit.