Plas sherri te Juventusi, ylli i skuadrës përplaset me Sarrin në stërvitje

Raportohet se Miralem Pjaniç nuk do të aktivizohet në ndeshjen e nesërme që Juventusi do luajë kundër Bolognas, pas një tensioni mes tij dhe Sarrit në stërvitje.

Sipas “La Stampa” ka pasur një përplasje verbale ku disa fjalë janë shkëmbyer mes boshnjakut dhe trajnerit të tij.

Një tjetër lojtar i pakënaqur me Sarrin është edhe Cristiano Ronaldo, i cili nuk e pëlqen faktin që po përdoret nga Sarri si sulmues qëndror në vend të të dëmtuarit Higuain.

LEXO EDHE  Zyrtare/ Kastrioti prezanton Silvio Zogajn

Kohët e fundit, Pjaniç, përflitet për një kalim te skuadra e Barcelonës dhe shkak për këtë janë mosmarrëveshjet e hershme me Maurizio Sarri-n.