Kategoria e Parë/ Mbyllen tre ndeshjet e Grupit B, ja rezultatet

Kanë përfunduar tre sfidat e vlefshme për Play-Out-in e Kategorisë së Parë në Grupin B.

Kështu Elbasani arriti një fitore tepër të rëndësishme në transfertë, përballë Devollit.  Verdheblutë fituan me përmbysje 1-2 kundër Devollit, ku takimin e zgjidhën golat e ishin Çemës dhe Nurit.

LEXO EDHE  Statistikat/ 5 arsyet përse Lewandowski është më i miri

Turbina fitoi 0-3 në trasnfertë kundër Shënkollit. Golat për miqtë u shënuan nga Levendi 38′ , 65′, dhe Wanderson 90+2′.

Nga ana tjetër, Iliria fitoi me lehtësi 2-0 në shtëpi kundër Orikut.

Rezultatet e ditës së sotme:

Devolli-Elbasani 1-2

Shënkolli-Turbina 0-3

Iliria-Oriku 2-0