Shkon në 35 numri i viktimave nga koronavirusi në Kosovë

Një 80-vjeçar nga Prishtina ka ndërruar jetë si pasojë e koronavirusit, duke e çuar në 35 numrin total të viktimave të Covid-19 në Kosovë.

Sipas njoftimit të Klinikës Infektive të Qendrës Klinike Universitare, viktima i identifikuar si A.G, përveç diagnostikimit me virusin Covid-19, vuante edhe nga sëmundje të tjera shoqëruese.

LEXO EDHE  Masat anticovid/ Njoftimi i palës greke: Ja rregullat e reja për shqiptarët që duan të kalojnë kufirin

Nurmri total i të prekurve nga koronavirusi në Kosovë është 1,998 dhe 980 prej tyre janë shëruar.