Momente dramatike në “Vicarage Road”, Leicester ndalet në fund nga Watford

Ndeshja mes Watford dhe Leicester është mbyllur me rezultatin e barabartë 1-1.

Një sfidë që dhuroi të papritura, pasi të dy golat u shënuan në 3 minutat e fundit të ndeshjes.

Rastet e shumta të skuadrave nuk u konkretizuan deri në minutën e 90′ kur Chilwell shënoi një super gol për t’i dhënë avantazhin Leicesterit.

Ai mori një top në hyrje të zonës dhe me një të majtë të fortë e ndali në trekëndëshin e portës kundërshtare. Asnjë mundësi për portierin kundërshtar që nxori topin nga rrjeta për 0-1.

LEXO EDHE  Presidenti i FIFA-s, Infantino shpreh ngushëllime për Ramazan Rragamin

Megjithatë vendasit nuk e humbën toruan dhe barazuan shumë shpejt. Dawson barazoi rezultatin në minutën e 90’+3′. Ai u kthye me një roveshatë në zonë dhe shënoi golin e barazimit për 1-1. Leicster mbetet në vendin e tretë më 54 pikë, ndërsa Watfordi në të 16 me 28 pikë.