Ish-presidenti i Juventusit: Sarri ka harruar se si luhet, drejtuesit e klubit të paaftë

Ish-presidenti i Juventusit, Giovanni Cobolli Gigli, ka dhënë mendimin e tij për situatën e vështirë që po kalon klubi I Juventusit.

75-vjeçari nuk kursehet aspak në deklaratën e dhënë për TuttoJuve.com, teksa sulmon Sarrin por edhe drejtuesit e klubit bardhezi.

Giovanni Cobolli Gigli i cili ka qenë president i Juventusit në vitet (2006-2009) gjithashtu se me Sarrin në krye Juventusi nuk ka lojë dhe gjithçka faqet kaotike.

“Nuk kam simpati personale për Sarrin, por ky është problemi im. Ai u shpreh se humbja në finalen e Kupës kundër Napolit ndodhi për shkak se u humbën dy penallti. Nuk mendoj se është korrekte të mohosh atë që duket. Juventusi e meritoi humbjen, vetëm Buffon e mbajti skuadrën në lojë gjatë kohës së rregullt.

Ekipi nuk ka një lojë, ndoshta Sarri ka harruar se si luhet. Ndoshta ka ardhur te Juventusi vetëm për para, në këtë pikë mund të ketë të drejtë De Laurentiis. E kam pohuar gjithmonë që ardhja e tij te ‘Zonja e  Vjetër’ është diçka e gabuar. Një tip si ai nuk është në gjendje të menaxhojë komunikimin me të tjerët.”

LEXO EDHE  Finalja e Superkupës/ Real Madrid dhe Athletic Bilbao synojnë trofeun, ndiqni sfidën “live”