Pogba ndalohet nga policia, francezit i konfiskohet makina luksoze

Paul Pogba është ndaluar nga policia pranë aeropirtit të Manchesterit. Shkak për ndalimin e francezit janë bërë targat e makinës së tij, Rolls Royce Ëraith Black Badge.

Policia ia ka sekuestruar mjetin luksoz, që kushton 330 mijë sterlina. Pogba ishte në shkelje të ligjit, pasi nuk e kishte regjistruar makinën në Britaninë e Madhe, pasi targat e makinës ishin regjistruar në vendlindjen e tij, Francë.

LEXO EDHE  Nuk ka surpriza, Barça dhe Bayern Munich kalojnë në çerekfinalet e Championsit

Rolls Royce i Pogba është sekuestruar për momentin dhe pritet që mesfushori ta tërheqë. Për shkeljen e bërë do të dënohet me 150 sterlina gjobë, si dhe me 20 sterlina të tjera për çdo ditë që ajo qëndron e bllokuar. Francezi mund ta marrë makinën brenda shtatë ditësh.