Ngjarja e Bulqizës/ Ja kush është personi që gjobiti biznesmenin dhe qëlloi ndaj policisë! Emri

Është zbuluar emri i autorit që qëlloi mbrëmjen e sotme në Bulqizë ndaj policisë dhe biznesmenit Gëzim Balla.

Ai është Feruzan Shehu dhe është shpallur në kërkim nga policia.

Shehu i kishte vendosur gjobë biznesmenit me anë të një mesazhi ku i shkruante edhe vendin ku duhet të shkonte për ti dorëzuar 10 mijë eurot.

Por biznesmeni e ka denoncuar në polici, e cila e ka shoqëruar deri në vendin ku do të bëhej dorëzimi.

Pikërisht në këtë moment pasi ka pikasur policinë, Shehu ka qëlluar në ajër dhe është zhdukur.

Njoftimi i policisë

‘Policia  identifikon dhe vijon kontrollin e zonës për kapjen e  autorit të kërcënimit për vënie gjobë ndaj një biznesmeni.

Me datë 19.06.2020, shtetasi G.B, (biznesmen), është paraqitur  në ambientet e Komisariatit të Policisë Bulqizë dhe ka bërë kallzim, i cili ka deklaruar që është telefonuar dhe kërcënuar për vënie gjobë nga  një shtetas.

Falë reagimit në kohë dhe veprimeve profesionale, Policia identifikoi  shtetasin  F.Sh,  i cili kishte telefonuar dhe kërcënuar shtetasin G.B.

Në vijim të veprimeve për kapjen e autorit, policia ka shoqëruar biznesmenin në vendin ku i kishte kërkuar autori që të paraqitej.

Shtetasi F.Sh, i cili ishte fshehur  rreth 500 metra në shpatin e malit, ka qëlluar në ajër dhe është larguar me shpejtësi.

Shërbimet e policisë kanë rrethuar zonën dhe  vijon  krehja për  kapjen e autorit.’

LEXO EDHE  Berisha ‘çmend’ Fevziun në emision: Shihe Lulzim Brava ...