I infektuar me Covid-19, Flor Binaj tregon si i lindën dyshimet se është infektuar

Aktori i njohur Florjan Binaj, në një lidhje direkte me emisionin e Eni Vasilit mbrëmjen e djeshme, tha se gëzon shëndet të mirë dhe s’ka asnjë shenjë, pra është asimptomatik.

“Gjendja ime është shumë e mirë siç e shihni. S’kam as kollë. Hy te këta asimptomatikët tani. Duhet të rri 14 ditë”, tha ai.

Më tej, ai tregoi se tamponin e ka bërë pasi javën e kaluar kishte kaluar temperaturë gjatë një fundjave në plazh dhe sot kishte marrë përgjigjen se ishte pozitiv.

Unë s’kuptova asgjë, thjesht bëra tamponin. Javën e kaluar pata një temperturë se isha në plazh e s’kisha xhup me vete. Për shkak të temperaturës bëra tamponin se për hir të familjes dhe punës. Prita përgjigjen me qetësinë më të madhe. U shqetësova pak se nuk e prisja, por nga ana tjetër jam shumë i qetë se s’kam simptomat dhe organizmi im…

Sot e ka bërë babai, nesër do ta bëj pjesa tjetër e familjes. Kështu është protokolli, do e bëj gjithë familja. Më shumë kolegët e punës. Ata kanë bërë shumica tampon dhe kanë dalë negativë.

Fatkeqësisht nuk do jem as në Portokalli. Mora vet nismën për të dhënë lajmin, filluan portalet shkuanin gjendja e keqe e aktorit”, u shpreh aktori.

LEXO EDHE  Modelja nga Holanda e dashuruar me vendin tonë, ja çfarë thotë për meshkujt shqiptarë