E dielë, Gusht 9, 2020
Etiketimet #koronavirusi#boldnews

Etiketim: #koronavirusi#boldnews

Armina Mevlani: Nuk është shaka, njoh shumë njerëz që kanë Covid-19

Blogerja Armina Mevlani ka këshilluar së fundmi ndjekësit e saj të vendosin maskën dhe të mbrohen. Armina thotë se virusi nuk është një shaka...

Rita Ora do të mbajë koncert nga shtëpia me qëllim mbledhjen...

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Rita Ora, prej vitesh është përzgjedhur ambasadore nderi e organizatës më të madhe botërore në ndihmë të fëmijëve, UNICEF....

Rëndohet situata në Kosovë, 13 viktima në 24 orët e fundit

Rëndohet situata në Kosovë nga Covid-19. 13 persona kanë humbur jetën nga koronavirusi në 24 orët e fundit në vend. Lajmin e ka bërë...

Renis Gjoka: Kryeministri sardelet t’i shohë në urbane, nuk jemi idiotë

Këngëtari i njohur Renis Gjoka e ka quajtur absurd aktin normativ qe ndalon muziken pas ores 20:00. Duke komentoi aktin normativ të qeverisë për mbylljen...

Covid-19 po pushton botën, shkon në mbi 16 milion numri i...

Numri i personave të prekur nga koronavirusi në të gjithë botën ka shkuar në më shumë se 16 milionë. Në bazë të dhënave të pasqyruara...

“Paguaj 8-9 mijë euro vetëm për të prerë flokët”, Fero zbulon...

Këngëtarë të famshëm kanë shprehur shqetësimin se kanë mbetur pa koncerte për shkak të masave të marra për parandalimin e përhapjes së koronavirusit. Megjithatë reperi...

103-vjeçari nga Pakistani i mbijeton koronavirusit

Një 103-vjeçar në Pakistan është rikuperuar nga Covid-19 dhe është bërë një ndër të mbijetuarit me moshë të madhe në botë që i mbijetoi...

Boris Johnson: Nuk e kuptuam virusin në fillim, mund ti kishim...

Kryeministri britanik, Boris Johnson, pranoi se qeveria e tij nuk e ka kuptuar koronavirusin “gjatë javëve dhe muajve të parë” të shpërthimit në Mbretërinë...

Ja çfarë nuk dimë akoma për koronavirusin

Pavarësisht gjithçkaje që kemi mësuar rreth mënyrës se si transmetohet koronavirusi dhe si ta frenojmë më së miri atë, shumë pyetje mbeten pa përgjigje. Grumbullimet...

Reperi shqiptar tregon problemet ekonomike dhe psikologjike që i ka shkaktuar...

Këtë të martë në “Edicioni Veror 2020”, ka qenë i ftuar reperi i njohur Majk. Tashmë ai ndodhet në Dhërmi për të pushuar në bregdetin...

Revoltohet këngëtari shqiptar: A vetëm natën prek virusi a?

Këngëtari Labinot Tahiri ka reaguar pas vendosjes së masave të reja të Qeverisë. Prej 6 korrik, në katër komuna të Kosovës, është venodsur kufizimi i...

Si përhapet koronavirusi dhe kush janë vendet më të rrezikshme …

Me hapjen e masave nga qeveria, është ulur ndjeshëm sensibilizimi i qytetarëve për të zbatuar masat anti-covid, pavarësisht rritjes së lartë të shifrave. Tanimë asnjë...

Moderatorja e njohur italiane na la pa fjalë me deklaratën: Kam...

Moderatorja e njohur italiane Maria De Filippi në një intervistë për revistën e njohur ‘Oggi’ ka zbuluar sesi e ka përjetuar periudhën e koronavirusit. Ajo...
WhatsApp DENONCO