Bllokohen në doganën e Kapshticës rroba me vlerë 300 mijë euro

Në doganën e Kapshticës, anti-kontrabanda, bllokoi një sasi malli me vlerën e 300 mijë euro, e porositur nga disa tregtarë.

Nga raportimet mësohet se rrobat vinin nga Turqia dhe në doganë vlera e mallit ishte deklaruar 30 mijë euro.

LEXO EDHE  "Basha mashtrues", anëtari i Kryesisë së PD gris kartën: Të themelojë Partinë e Turpit

Malli u zbulua nga anti kontrabanda në pikën kufitare të Kapshticës.

Mësohet se policia ka ndaluar shoferin e kamionit, ndërsa mjeti është bllokuar.