E shtunë, Korrik 4, 2020
Etiketimet Dogana

Etiketim: dogana

Covid-19 hyn edhe te doganat, ja sa punonjës rezultojnë pozitivë në...

Rastet me Covid-19 në institucionet shtetërore duket se kanë një përhapje të lartë. Pas rasteve të shfaqura te bluzat e bardha dhe personeli mjekësor, në...

Bllokohen në doganën e Kapshticës rroba me vlerë 300 mijë euro

Në doganën e Kapshticës, anti-kontrabanda, bllokoi një sasi malli me vlerën e 300 mijë euro, e porositur nga disa tregtarë. Nga raportimet mësohet se rrobat...

Nuk kishin paguar 700 mijë lekë detyrime, sekuestrohet një ngarkesë mallrash...

Një sasi e konsiderueshme e mallrash ushqimorë është sekuestruar në Doganën e Durrësit për shkak se nuk ishin paguar detyrimet tatimorë që kapin vlerën...

Doganat mungesë të ardhurash nga sektori i hidrokarbureve/ 2,3 mld lekë...

Sektori i hidrokarbureve është një nga sektorët më të goditur gjatë pandemisë së koronavirusit në vend. Bllokimi i aktivitetit, rënia e çmimit dhe kërkesës...

Punonjësi i doganës pozitiv me COVID-19, del përgjigja për 14 personat...

Në pikën kufitare të Morinës një doganier nga Kosova ka dalë pozitiv me COVID-19. Lajmin e ka bërë të ditur Drejtori i Shëndetësisë në...

Tre ditë pas tërmetit, Dogana heq tarifën e skanimit për mjetet...

Drejtoria e Përgjithshme e Doganave njofton se që nga sot ka hequr tarifën e skanimit për çdo mjet që sjell ndihma humanitare për të...

Futën në Shqipëri makina duke shmangur detyrimet doganore, ndalohen katër persona

Strukturat e Drejtorisë së Përgjithshme të Doganave në bashkëpunim me struktura ligjzbatuese të huaja dhe vendase, në vijim të një punë disa ditore për...

Bleu makinë superluksoze/ Këngëtarja shpjegon arsyen pse mashtroi doganën e Kosovës

Ajo është e njohur për makinat, shtëpitë dhe veshjet e shtrenjta që i ka në dispozicion. Por, Morena Taraku ka tentuar ta rrisë flotën...

Nga ish-kryebashkiak në Drejtor Doganash/ Ja denoncimet e Berishës për Gjon...

Gjon Bardhi ka zëvendësuar Arlind Gjokutajn në krye të Doganave, pasi ky i fundit u raportua se dha dorëheqjen. Gjokutaj mbajti postin vetëm 7 muaj,...

Ish-truproja i Jozefina Topallit emërohet drejtues në doganë/ Çfarë po ndodh...

Marjan Laca, i cili që në kohën e PD mbante gradën kryekomisar në polici, ish-bodigardi i Jozefina Topallit dhe në vitin 2013 ka qenë...

Denoncimi/ Korrupsion dhe fallsifikime në doganën e Durrësit, ja çfarë ndodh…

“Vjedhje, korrupsion e fallsifikim në doganën e narkoshtetit Durrës”, shkruan ish-kryeministri Sali Berisha në një postim në rrjet, ndërsa ka publikuar denoncimin e një...

FOTO/ Prapaskenat, përplasja me Braçen, shkarkohet drejtoresha e Ramës…

Belinda Ikonomi u largua sot si Drejtoreshë e Përgjithshme e Doganave, ndërsa u zëvendësua nga Arlind Gjokutaj. Ikonomi i është shtuar listës së drejtuesve të...

Ja mallrat më të importuar në vend…

Shporta e 19 mallrave më të importuar në Shqipëri vijoi edhe në vitin 2018 të dominohej nga nafta, cigaret, metalet, automjetet, plastika veshjet, ushqimet,...
WhatsApp DENONCO