Zyrtare/ Liga e Kombeve, përcaktohet data e ndeshjes Maqedoni e Veriut-Kosovë

Kosova bën pjesë në Grupin D të Ligës së Kombeve së bashku me Maqedoninë e Veriut, Bjellorosinë dhe Gjeorgjinë. Fituesja e këtij grupi do të ketë mundësinë të luajë në kampionatin Evropian që zhvillohet verën e ardhshme.

Kështu, UEFA ka zyrtarizuar datën e ndeshjes gjysmëfinale të Play-off-it mes të Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës.

LEXO EDHE  Benzema mungon në formacionin e vitit, menaxheri i lojtarit: FIFA shqetësohet gjithmonë e më pak për futbollin

Ndeshja do të luhet me 8 tetor në stadiumin e Shkupit. Fituesi i kësaj ndeshje do të luaj në finale me fituesin e ndeshjes Bjellorusi – Gjeorgji nga ku do të dalë skuadra që pret biletën për në Europian.