Heroi i Portugalisë rinovon kontratën me luzitanët, ja detajet e marrëveshjes

Fernando Santos, trajneri fitues i Euro 2016 dhe i Nations League, do të qëndrojë në krye të kombëtares së Portugalisë deri në vitin 2024.

Trajneri 65-vjeçar ka rinovuar kontratën me kombëtaren “luzitane” ndërsa lajmi është konfirmuar edhe nga Federata Portugeze e Futbollit.

LEXO EDHE  Me Kumbullën titullar, Roma rigjen fitoren në Serie A

Santos ndodhet në krye të kombëtares që prej shtatorit 2014, duke e drejtuar ekipin në 71 ndeshje zyrtare.

Gjatë qëndrimit të tij në stolin e Portugalisë ai e ka transformuar këtë kombëtare duke e kthyer pretendente në rang global.