Coutinho pendohet për largimin nga “Anfield”, braziliani i kërkon Klopp-it rikthimin në skuadër

Philippe Coutinho është i gatshëm të ulë pagën e tij për t’u kthyer te Liverpooli, madje sipas “El Mundo Deportivos”, i ka kërkuar personalisht trajnerit Jurgen Klopp që të nënshkruajë përsëri me “The Reds”.

Ishte vetë braziliani ai që kërkoi me ngulm largimin nga Liverpool në janar të vitit 2018 [ër tu bashkuar me Barcelonën por aventura e 28-vjeçarit në Spanjë ishte e dështuar.

Barça nuk e përjashton transferimin e tij te Liverpooli, por kërkon një shumë të madhe rreth 100 milionë euro, kërkesë kjo që të “Të Kuqtë” nuk janë aspak të interesuar ta realizojnë.

LEXO EDHE  Përfundojnë zgjedhjet për shoqatën e FSHF në Fier, fiton kandidati i Dukës

Arsenali, Chelsea, Manchester United dhe Leicester City janë vetëm disa nga skuadrat që duan Coutinhon, por Liverpooli kalimi te Liverpooli mbetet përparësi për brazilianin. Ai madje thuhet se i ka bërë një kërkesë personale Kloppit për të dhënë dritën e gjelbër kthimit të tij në “Anfield”. Për këtë është gati të ulë pretendimet mbi pagën.