Partizani turpëroi Luftëtarin, shpërthen ish-zyrtari i lartë i gjirokastritëve: Ky ka qenë ilaçi numër një kundër morrave që në kohën e Enverit

Ish-drejtori sportiv i Luftëtarit, Gentian Nora, nuk e ka pritur aspak mirë humbjen e thellë 8-1 kundër Partizanit në ndeshjen e zhvilluar pasditen e sotme në “Selman Stërmasi”.

Nora ka reaguar me anë të postimeve në rrjetin social “Facebook” ku nuk është kursyer aspak në deklaratat e tij. Ai është kthyer pas në kohë, teksa kujton triumfin 5-0 që Luftëtari arriti para 2 sezonesh ndaj të kuqve.

“Paraaa Partizaaaan (kur ishim 5 me 0 me Partizanin filluam qarkullimin e topit që këta të fundit të mos pësonin akoma më shumë dhe sepse shumë tifozë gjirokastritë e kërkuan këtë nga tribuna. Sot partizanët qenkan hedhur në sulm).”

 

LEXO EDHE  Shevchenko shkarkohet nga Geona

“Këta tek Luftetari i sotëm nuk e dinë sekretin sesi fitonim ne. Ja ky ka qenë ilaçi numër një kundër morrave që në kohën e Enverit!!!”

“P.s këtu përfshi vetëm skuadrën dhe klubin, me tifozët skam ç’them janë nga më të respektuarit dhe më vjen keq që skuadra e tyre diskutonte mbijetesën sot.”