Koronavirusi/ Infektohet gruaja e presidentit të Ukrainës

Bashkëshortja e Presidentit të Ukrainës ka dalë pozitive me koronavirus. Lajmin e ka bërë publik vetë Volodomyr Zelenskiy, i cili ka njoftuar se do të shkëputet nga takimet dhe udhëtimet për një periudhë, pasi bashkëshortja e tij ka rezultuar e prekur me COVID-19.

Zyra e presidentit njoftuan se ai do të anulojë të gjitha takimet, udhëtimet dhe ngjarjet e tjera, si dhe do të evitojë kontaktin me ekipin e tij të afërt.

LEXO EDHE  “Frikë” në SHBA, vjen deklarata e papritur nga Shtëpia e Bardhë: Rusia mund të pushtojë Ukrainën në çdo moment

Zelenskiy ka rezultuar negativ ndaj testit për koronavirus dhe tani do të vazhdojë testimin ditor dhe kontrollet tjera mjekësore.

Olena Zelenska, njoftoi përmes rrjetit social Facebook se rezultati pozitiv i testit e zuri në befasi.