Zonja e Parë e Ukrainës që po “çmend” gjithë rrjetin infektohet me koronavirus

Olena Zelenska, bashkëshortja e presidentit të Ukrainës Volodymyr Zelensky, e konsideruar si “Zonja e Parë” më tërheqëse në botë, ka rezultuar pozitive me Covid-19.

Zonja e Parë është në gjendje të mirë shëndetësore, asimptomatike, ka njoftuar zyra e shtypit të presidencës ukrainase.

LEXO EDHE  E bija feston ditëlindjen, Monika Lubonja i bën urimin e veçantë nga shtëpia e "BBV"

Zelenska është duke qëndruar në shtëpi, e izoluar nga pjesëtarët e tjera të familjes. Ndërkohë, Presidenti dhe fëmijët u testuan dhe rezultuan negativë.