Publikohen formacionet zyrtare, Bayerni i “gjymtuar” ndaj Monchegladbach

Bayern Munich do të luajë në orën 18:30 kundër Borussia Monchegladbach, ndeshje e cila zhvillohet në “Allianz Arena”.

Një provë e fortë kjo për kampionët në fuqi pasi përballë do të kenë një skuadër që renditet në vendin e katërt, ndërsa më herët gjatë sezonit ka kryesuar edhe Bundesligën.

Trajnerët e të dyjave skuadrave kanë publikuar formacionet zyrtare me të cilat do të zbresin në fushë. Për Bayern Munich përveç mungesave afatgjata si Coutinho, Tolisso apo Alcantara do të mungojnë edhe yje si Lewandowski dhe Muller, të dy të pezulluar për shkak se kanë arritur limitin e kartonëve të verdhë.

LEXO EDHE  Manchester United shpërdoron avantazhin e dyfishtë, Aston Villa i merr barazimin

Për Monchegladbach nuk do të jenë në dispozicion Plea, Strobl dhe Zakaria, ndërsa skuadra do të kërkojë një rezultat pozitiv për të mbrojtur pozitën e katërt që të çon në grupet e Champions League.

Formacionet zyrtare: