Përfshihet nga flakët kati i dytë i një banese në Kamëz

Kati i dytë i një banese në Kamëz është përfshirë nga flakët.  Fatmirësisht, nga zjarri ka patur vetëm dëme materiale.

Ende nuk ka informacione mbi arsyet e zjarrit dhe nëse ka patur persona në momentin e shpërthimit të tij.

Informacion paraprak

Më datë 13.06.2020, rreth orës 16:15, në Kamëz, në rrugën “Xhorxh Bush”, ka rënë zjarr në katin e dytë të banesës me qera të shtetases L.T., ku ka vetëm dëme materiale.

Në vendngjarje ndodhen sherbimet e zjarrfikses të cilat po bëjnë të mundur fikjen e zjarrit.

Grupi hetimor dhe Sherbimet e Policisë vijojnë punën për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes dhe përcaktimin e shkakut të zjarrit.

 

LEXO EDHE  Koronavirusi në Itali/ 248 humbje jete dhe mbi 149 mijë të infektuar në 24 orët e fundit