Vlorë/ Makina përplas biçikletën, plagoset drejtuesi

Një aksident automobilistik është regjistruar mëngjesin e kësaj të premteje në qytetin e Vlorës. Mësohet se një automjet tip “Benz”, ka përplasur një person me biçikletë dhe për pasojë ky i fundit ka mbetur i plagosur.

Ngjarja ka ndodhur në rrugën “Transballkanike” të qytetit.

LEXO EDHE  Eksplozivi në banesën e Armand Dukës, autori i dyshuar Hasanaj kërkon pafajësinë, ishte në qendër tregtare në momentin e shpërthimit

Mësohet se i plagosuri është dërguar me urgjencë në spital për të marrë ndihmën mjekësore dhe ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Ndërkaq, policia ka nisur hetimet për zbardhjen e plotë të ngjarjes.