Shtimi i rasteve me COVID/ Mjeku epidemiolog: Karantina nuk dha rezultat, ja çfarë duhet

Mjeku epidemiolog Erion Dasho ka komentuar shtimin e rasteve me Covid-19 ditët e fundit në Shqipëri, i ftuar në “Çim Peka LIVE”.

I pyetur në emision a janë shtuar testimet apo shqiptarët nuk po ruhen më, mjeku u shpreh se prej dy muajsh e ka humbur besimin ndaj kolegëve të tij në Komitetitn e Ekspertëve.

“Kam të paktën dy muaj që e kam humbur besimin te kolegët tanë dhe nuk do të çuditesha. Nuk ka informacionet që keni ju të medias, por nuk më çudit në asgjë pasi kam parë kolegët e mi të Komitetit kanë një sjellje të çuditshme. Ne dëgjonim në 9, 10 dhe 11 maj kemi patur 4 raste të raportuara, por nëse kanë qenë 80 justifikohej ajo mbyllje.

LEXO EDHE  Basha: Jam peng, por si njeri i lirë përballë Ramës