E papritur, ish-futbollisti i Ganës pretendon se është babai biologjik i Marcus Rashford

Një ish-futbollist ganez, i quajtur Michael Boye Marquaye, pretendon se është babai biologjik i yllit të Manchester United, Marcus Rashford.

Duke folur në radion ganeze “Starr FM”, 65-vjeçari befasoi këdo, duke thënë: “Rashford është djali im dhe ai e di këtë edhe pse nuk e kemi parë njëri-tjetrin prej disa vitesh.”

“Fillimisht ai ishte i nevrikosur sepse mendon e braktisa atë por gjërat nuk ishin ashtu. Shumë persona mund të më kritikojnë për këto fjalë, por unë nuk jam një person që po shfrytëzoj situatën për tu bërë i famshëm apo për para. Vetëm dua të sqaroj gjithçka dhe t’i them botës që Rashford i ka rrënjët nga Gana.”

Rashford është zyrtarisht djali i Jamaican Joseph Rashford dhe Melanie Rashford, por duket se një tjetër histori fshihet për 22-vjeçarin.

LEXO EDHE  Lille zyrtarizon Edon Zhegrovën