Michael Schumacher do ti nënshtrohet një tjetër operacioni

Gjendja shëndetësore e Michael Schumacher mbetet ende një enigmë për të gjithë. Dihet që gjermani po kalon një moment shumë të vështirë por për më shumë se gjashtë vjet asnjë detaj nuk është dhënë për të.

Familja e ish-pilotit për gara me makina nuk ka dashur të zbulojë asgjë për sa i përket shëndetit të tij, që nga koha e aksidentimit në dhjetor të vitit 2013 në Alpet e Francës teksa po skijonte.

LEXO EDHE  Finalja e Superkupës/ Real Madrid dhe Athletic Bilbao synojnë trofeun, ndiqni sfidën “live”

Së fundmi “Cont Contro Copertina” raporton se Michael Schumacher mund të rikthehet në sallën e operacionit për t’iu nënshtruar një transfuzioni të qelizave burimore.

Një ndërhyrje të ngjashme Schumacher raportohet ta ketë kryer në tetor të vitit 2019.