Ish-mjeku i Realit: Atleti më i mirë? Bale më i miri që kam parë, nuk ka rivalë!

Cristiano Ronaldo vlerësohet gjerësisht si atleti më i mirë në botën e futbollit, i cili nuk ka asnjë pikë të dobët në lojën e tij.

Portugezi njihet për shpejtësinë e tij dhe për luftën e fortë në ajër, cilësi këto të një atleti të kompletuar. Por sipas ish-mjekut të Real Madrid Jezus Olmo, kur bëhet fjalë për cilësitë atletike, Gareth Bale është përpara të gjithëve.

“Ndoshta atletikisht, më i miri që kam parë ndonjëherë është Bale. Ai është një atlet natyror, i aftë të jetë i mirë në çdo sport. Gareth ka gjenetikë të pazakontë dhe aftësi të jashtëzakonshme. Ai është lojtari që më ka befasuar më së shumti në nivelin e përgjithshëm atletik e fizik duke ia kaluar në këtë aspekt edhe vetë Ronaldos, edhe pse performanca në fushë mund të varet nga rrethana të ndryshme”.

LEXO EDHE  Juventus-Barcelona, Pirlo dhe Koeman zbardhin formacionet zyrtare