Dafina Zeqiri flet për herë të parë për ankthin dhe depresionin: Kam shkuar tek psikologia

Këngëtarja Dafina Zeqiri ka dhënë së fundmi një intervistë për “NIN” me moderatorin Alaudin Hamiti.

Këngëtarja tha se ka vuajtur nga ankthi dhe depresioni.

“Kur t’i thu se shëndeti është n’rend të parë kjo është shëndeti pra pika më e rëndësishme e shëndetit t’thojn mos fol, pse mos me fol unë kom shpreh interes kom shku të nje piskologe kjo është me shku te mjeku vec pse po t’dhem lukthi, eh po t’vjen marre me shku të nje njeri që je tu kalu një ankth, depresion. Viktima 14 vjecare, tutesh se kanë me t’gjyku unë mendoj se na si shtet që ka talenta osht e rëndësishme me tregu se na pernime na intereson për gjithçka me i ndihmu njoni tjetrit. Krejt ata që e kanë kalu depresionin ose ankthin është normale se kurr nuk i dihet se kush osht tu t’përcjelle dhe ti i ndihmon shumë”, tha Dafina.

LEXO EDHE  Armando zbuloi se Gilberta është lidhur me një ish-konkurrent të “Për’puthen +40”, reagon mësuesja nga Lushnja