E martë, Shtator 28, 2021
Etiketimet Depresion

Etiketim: depresion

Burri gjendet i pajetë, dyshimet

Një 48-vjeçar nga fshati Suk 1, Roskovec është gjetur i pajetë në banesën e tij. Dyshohet se viktima me iniciale F.C.,në kushte depresioni është vetëvrarë...

Ra në depresion pasi Jovic i mori të dashurën, ish-ylli i...

Ish-futbollisti i Romës dhe i Interit, Adem Ljajiç, po kalon një periudhë të errët. 29-vjeçari serb rrezikon të përjashtohet nga klubi turk i Beshiktashit...

Këshilltari i Ramës, Alastair Campbell, boton një libër ku flet për...

Të gjithë e njohin si njeriun që mbante mardhëniet me mediat britanike kur Tony Blair ishte kryeministër. Këtu tek ne emri i tij përmendet...

J.Balvin flet për depresionin dhe ankthin: Kam pritur vdekjen për pesë...

J.Balvin ka treguar thujase gjithçka në lidhje me luftën e tij me ankthin dhe depresionin. Gjatë një interviste këtë javë në podkastin "En La...

Zhaklin Lekatari tregon traumat që ka kaluar në jetë: Kam shkuar...

Gazetarja e njohur, Zhaklin Lekatari, e ftuar në emisionin “Ftesë në 5”, tregoi traumat që ka kaluar në jetë. Ajo tha se në moshën 15-vjeçare...

“Vajza e Artë” e viteve 90′ tashmë është kthyer në e...

Këngëtarja Britney Spears në fillimet e saj të karrierës në vitet 90′ konsiderohej si “Vajza e Artë”. Të gjithë ishin të apasionuar pas projekteve...

Çfarë duhet të dini paraprakisht që të mos prekeni nga “Dëshpërimi...

Përgjithësisht njihet si “September blues” dhe është një togfjalësh që përdoret për të përshkruar gjendjen e melankolisë, trishtimit, dëshpërimit dhe ankthit që karakterizon shtatorin...

Tragjedia në familjen Josifi/ Flet mjeku: Blerta ka qenë pacientja ime,...

Dita ditës zbulohen faktë të reja për ngjarjen tragjike të Kombinatit ku u vetëflijuan Zhaneta dhe Anisa Josifi, ndërsa vajza tjetër Blerta arriti të...

Dafina Zeqiri flet për herë të parë për ankthin dhe depresionin:...

Këngëtarja Dafina Zeqiri ka dhënë së fundmi një intervistë për "NIN" me moderatorin Alaudin Hamiti. Këngëtarja tha se ka vuajtur nga ankthi dhe depresioni. "Kur t’i...

Chrissy Teigen tregon për kohën kur vuante nga depresioni

Chrissy Teigen, bashkëshortja e këngëtarit të njohur John Legend, ka kaluar një kohë të vështirë para disa kohësh teksa po luftonte me depresionin pas...

Ra në depresion pas lindjes/ Moderatorja: E frikshme, s’e besoja që...

Moderatorja bukuroshe, Genta Cana, e ftuar në “ftesë në 5” me Bieta Sulon, foli për dasmën madhështore me partnerin e saj si edhe eksperiencën...

Aktorja shqiptare rrëfen momentet e vështira kur ishte në depresion: Mendoja...

Aktorja e njohur, Arjola Demiri ka qenë pasditen e sotme e ftuar në ‘Ftesë në 5’ me Bieta Sulon. Ajo ka treguar se si...

Tërmeti futi në varfëri 26 mijë shqiptarë dhe në depresion të...

Tërmeti i 26 nëntorit e ka thelluar edhe me tej nivelin e varfërisë në zonat e prekura. Sipas përllogaritjeve të qeverisë në faturën e...
WhatsApp DENONCO