Koronavirusi në Britani, shënohet e shtuna me më pak viktima

Mbretëria e Bashkuar njoftoi se në 24 orët e fundit janë regjistruar 204 viktima nga koronavirusi. Kjo është e shtuna me më pak viktima në këtë vend.

Me shifrat e sotme, bilanci total i viktimave në Britani shkon në 40 465.

Pavarësisht rënies, shifrat ditore të viktimave në Britani vijojnë të jenë me 3 shifra, ndërkohë që në Francë, Itali dhe Spanjë, tre nga vendet europiane më të prekura nga Covid-19, viktimat ditore ka disa javë që janë më pak se 100.

LEXO EDHE  ‘Jo drejtues fiktivë’/ SPUSH letër Shahinit: Të shtyhen zgjedhjet në Universitete