Premier League miraton dy ndryshime të rregullave të lojës

Skuadrat e Premier League do të jenë në gjendje të bëjnë 5 zëvendësime gjatë një ndeshje deri në fundin e sezonit.

Ky vendim është marrë pas një takimi ditën e sotme dhe kjo do të bëhet për të shmangur dëmtimet e futbollistëve të cilët do të kenë një kalendar të ngjeshur. Gjithashtu është vendosur që rezervat e skuadrave të përbëhen nga 9-të lojtarë, ndërsa numri i lejuar normalisht është 7-të.

LEXO EDHE  Messi jashtë forme, Setien: Ka nevojë për pushim, por...

Këto dy rregulla do të qëndrojnë në fuqi deri në përfundimin e këtij sezoni.

Premier League do të rikthehet më 17 qershor pas një mungese prej 3 muajsh. Për sa i përket titullit kampion gjithçka do të jetë një formalitet, pasi Liverpool kryeson me 82 pikë plot 25 pikë më shumë se Man.City i vendit të dytë, ndërsa kanë mbetur edhe 9-të ndeshje për tu luajtur.