“Zgjedhorja”/ Nis mbledhja në “tokën amerikane”, ambasadorët sigurojnë financat për zbatimin e teknologjisë

Ka nisur para pak minutash mbledhja e Këshillit Politik të reformës zgjedhore në rezidenccën e ambasadores amerikane, Yuri Kim.

Në rezidencë kanë mbërritur përfaqësuesi i Partisë Socialiste, Damian Gjiknuri, deputetja Rudina Hajdari, përfaqësuesit e opozitës jashtëparlamentare, Oerd Bylykbashi e Petrit Vasili, si dhe ambasadori britanik, Duncan Norman, dhe ambasadori i BE, Luigi Soreca.

Sot pritet të ketë një konsesus mes palëve për pikat e nxehta për të cilat ende nuk është gjetur dakordësi, kjo nisur dhe nga paralajmërimet e djeshme të ndërkombëtarëve.

LEXO EDHE  Për të fluturuar drejt Greqisë duhet të pajiseni me kod/ Rregullat e reja

Burime bëjnë me dije se ambasadorët e huaj kanë marrë përsipër të sigurojnë të gjitha financat sa i përket zbatimit të teknologjisë në zgjedhje.