Kili goditet nga një tërmet i fuqishëm ma mgnitudë 6,8 rihter

Kili është goditur nga një tërmet i fuqishëm me magnitudë 6.8 e shkallës Rihter.

Sipas Qendrës Sizmologjike Evropiane Mesdhetare, epiqendra e tërmetit ka qenë 51 kilometra nga San Pedro de Atacama dhe ka pasur një thellësi prej 80 kilometrash.

LEXO EDHE  Udhëton nga Tirana në Piza, 79-vjeçari infekton familjen me koronavirus

Ende nuk ka të dhëna për dëme materiale.