Kukësi mposht Luftëtarin me vuajtje, Abazaj heroi i takimit

Kukësi arriti të fitojë në “Elbasan Arena”, duke mposhtur me rezultatin 2-1 Luftëtarin. Verilindorët kaluan të parët në avantazh me anë të Gavazaj, që në minutën e tetë të sfidës, duke konkretizuar me gol një aksion të bukur nga e majta.

Gjithsesi, Luftëtari arriti të barazojë në minutën e 68-të, minutë kur Mehmetllari u tregua i saktë nga pika e bardhë e penalltisë. Në sekondat e fundit, Kukësi ia doli të triumfojë, falë një goli të shënuar nga Abazaj.

LEXO EDHE  Aktorja e njohur pozitive me koronavirus

Në takimet e tjera Vllaznia mundi 1-3 Flamurtarin në transfertë, ndërsa siç u raportua pak më pare Laçi dhe Teuta u ndanë në barazim 1-1, ndërsa Tirana fitoi 1-3 kundër Bylisit.

Java e 27-të e Superligës mbyllet me supersfidën Partizani-Skënderbeu e cila zhvillohet pas ka minutash në orën 20:00.