Covid-19 “zbarkon” te Tottenham, klubi anglez konfirmon një rast pozitiv

Tottenham ka konfirmuar se kanë identifikuar një anëtar të klubit pozitiv me coronavirus.

Në raundin e pestë janë kryer 1,197 testime ndërsa ka rezultuar pozitiv vetëm një person. Nuk dihet nëse personi i infektuar është futbollist apo pjesë e stafit.

Sipas klubit anglez, ai nuk ka shfaqur asnjë simptomë të virusit dhe është vendosur në karantinë për shtatë ditë para se t’i nënshtrohet testeve të tjera.

LEXO EDHE  Aktorja e njohur pozitive me koronavirus

Premier League parashikohet që të rifillojë sezonin e saj më 17 qershor.