U plagos mbrëmjen e djeshme në Kurbin, humb jetën 53-vjeçari/ Emri

Paulin Gjergji, 53 vjeç, i cili mbeti i plagosur mbrëmjen e djeshme në fshatin Gjorm në Kurbin, ka humbur jetën në spitalin e Traumës në Tiranë.

Nga raportimet mësohet se Paulin Gjergji ka humbur jetën mëngjesin e sotëm për shkak të plagëve të marra nga të shtënat me armë në mjediset e jashtme të një hoteli.

Si pasojë, humbi jetën dje edhe shtetasi Bujar Lika (Hasani) 37 vjeç. I plagosur gjithashtu ka mbetur dhe 21 vjeçari, Kreshnik Tusha.

LEXO EDHE  Parashikimi/ SHBA, 224 mijë të vdekur nga virusi deri në nëntor

Policia ende nuk ka dhënë një version se si ka ndodhur ngjarja, kush mund të jenë autorët e mundshëm.

Ngjarja ka ndodhur në superstradën Lezhë-Mamurras, pranë një hoteli, në afërsi të Kryqëzimit të Gjormit.