“Një ditë ku asgjë nuk ishte si ditët e tjera”, – poezia e futbollistit të Skënderbeut para se të ndërronte jetë!

Mbrëmjen e djeshme është ndarë nga jeta ish-lojtari i të rinjve të Skënderbeut, Dorian Tahirllari.

18-vjeçari vuante nga një tumor malinj dhe kishte kryer disa operacione, por që fatkeqësisht në fund rezultuan pa sukses.

Vetëm një muaj më parë, Doriani, një njeri me ëndrra të mëdha, të cilat tashmë janë shuar të gjitha, shkruante një poezi shumë prekëse, ku thuhej se dhimbja ishte kthyer në mikun e tij, lulet janë ujitur nga lotët e tij, nëna lutet për shërimin e plotë dhe vuajtja për ëndrrat.

Poezia e Dorian Tahirllarit:

Një ditë ku asgjë nuk ishte si ditët e tjera,

Një ditë ku nuk kishte asgjë brenda saj.

LEXO EDHE  EFL Cup/ Liverpooli ndeshje stërvitore me Lincolnin, City kalon me vështirësi Bournemouth-in

Një ditë që të shurdhonte nga vetmia.

Një ditë ku mërzia dukej e zakonshme.

Një ditë ku dukej sikur dhimbja ishte miku im.

Një ditë ku lulet janë ujitur nga lotët e mi,

ku nëna lutej për shërimin e këtij djali.

Një ditë ku kujtova gjithçka…

Fëmijërinë time,fushën e blertë, shokët e mi…

Një ditë ku lotoja dhe vuaja për ëndrrat,qëllimet dhe motivet e mia…

Kujtoja ditën kur lutesha për to e sot ato luten për mua…

Një ditë ku lutja është tek Zoti…

Dua t’i lutem atij për ëndrrat e mia.

Dua t’i lutem për mua…

Ishte një ditë që më kujtoi gjithë ato ditë…