Futbolli shqiptar në zi, humb jetën talenti i Skënderbeut/ Emri

Futbolli shqiptar në zi. Mbrëmjen e djeshme është ndarë nga jeta ish-lojtari i të rinjve të Skënderbeut, Dorian Tahirllari.

Futbollisti më shumë se një vit më parë, zbuloi se vuante nga tumori malinj në stomak, shtyllën kurrizore dhe në veshka, teksa kërkoi ndihmën e njerëzve për të kryer operacionin. Megjithatë pavarësisht vuajtjeve të mëdha dhe kurimeve, Doriani nuk ia doli dot ta kalojë përfundimisht këtë sëmundje.

LEXO EDHE  “Messi mund të ribashkohet me Guardiolën ose të luajë me Ronaldon”

Mbrëmjen e djeshme, 18-vjeçari ka ndërruar jetë, duke sjellë një pikëllim shumë të madh tek të gjithë njerëzit që janë njohur me rastin e tij, shkruan Panoramasport.

Ëndrrës së Dorianit për të kaluar këtë sëmundje të keqe dhe për tu bërë futbollit i madh, i ka ardhur fundi këtu!