Shkrumbohet nga flakët banesa në Patos

Një banesë në fshatin Kuqar, Bashkia Patos, u përfshi nga flakët në orën 03:30 të mëngjesit të sotëm.

Fatmirësisht nga zjarri nuk ka dëmtime në njerëz, ndërsa gjithçka është shkrumbuar.

Zjarri ka rënë në banesën e Refan Rapajt, ku janë djegur plotësisht 1 makinë, magazina me dru dhe pajisje shtëpiake si dhe shpendët, pula e zogj.

LEXO EDHE  Polici i rrugores në Elbasan dhe ai bashkiak në Kukës preken nga Covid-19

Ende nuk dihet shkaku i zjarrit, ndërsa policia ka nisur hetimet.