FOTO/ Rama akuza Bashës për takimet me qytetarët, Nishani i publikon pamjet me policë

Ish-Presidenti Bujar Nishani ka zgjedhur një foto për t´iu përgjigjur Kryeministrit Edi Rama lidhur me akuzat e tij ndaj takimeve të kreut të PD-së, Lulzim Basha, me qytetarët.

“Dy modele dhe dy aleternativa”, shkruan Nishani, duke publikuar foto, që paraqesin pamje nga takimet e Bashës dhe dhunës policore ndaj protestuesve.

Nga një anë e fotos janë banorët e një lagjeje në Durrës, me të cilët u takua kreu i opozitës, Lulzim Basha, nga ana tjetër është policia që dhunon një të ri në mbrojtje të teatrit.

LEXO EDHE  Raporti i ‘Freedom House’, Zhupa: Konfirmoi se Rama ka përkeqësuar demokracinë dhe shkatërroi ekonominë

“Dy modele, dy rrugë, dy alternativa, dy oferta! Pushteti i kapur nga mafia përballë #opozitës tek populli.
#kuqezi mos rri po duku 🇦🇱”, shprehet ish Presidenti Bujar Nishani.