Championship/ Konfirmohen 10 raste të reja me coronavirus

Futbolli në Angli po bëhet gati për të rifilluar sezonin, ashtu si dhe në shumë vende të tjera europiane.

Ndërsa testet e bëra në Premier League rezultuan të gjitha negative, kjo gjë nuk mund të thuhet për kategorinë e dytë të futbollit anglez, Championship.

Në raundin e dytë të testimeve për coronavirus, janë zbuluar 10 raste të reja nga klube të ndryshme pozitiv me Covid-19.

LEXO EDHE  Vazhdon makthi i Luka Joviç, sulmuesi futet në izolim për shkak të coronavirusit

Sigurisht që ky nuk është një lajm  i mirë, por nuk do të bëjë problem për rinisjen e kampionatit, pasi duhen edhe dy javë për të ri-startuar.