Mancini: Avantazhi i fushës është zhdukur, Inter mbetet pretendent për titull

Trajneri i kombëtares italiane, Roberto Mancini, beson se Juventusi, Lazio dhe Interi janë tre ekipet që do të luftojnë deri në fund për titullin kampion.

Tekniku 55-vjeçar, ka thënë se në mungesë të tifozëve, faktori fushë nuk ka më asnjë ndikim dhe kjo i jep një mundësi Interit për tu rikthyer në garën për titull.

LEXO EDHE  UEFA kap në befasi Barcelonën, kontrollon për doping 6 futbollistë (emrat)

“Lazio dhe Juventus do të luftojnë deri në fund për titullin, por kemi parë në Bundesliga që avantazhi i ndeshjeve në shtëpi është zeruar. Duke pasur këtë parasysh, Interi mund të ketë mundësinë për tu rikthyer pretendente, por gjithsesi Juventus mbetet favorite pas kanë një skuadër të madhe që mund të bëjnë rotacione të shumta.”