Drogë dhe armë, vihet në pranga arbitri i njohur i FIFA-s

Policia boshjake ka realizuar një operacion të suksesshëm duke vënë në pranga plot 36 persona, në mesin e të cilëve ishte edhe një arbitër slloven me stemën FIFA.

Bëhet fjalë për arbitrin nga Sllovenia, Slavko Vincic, që ka arbitruar edhe në Champions League. Në aksion u gjetën armë dhe mjete për përgatitjen e lëndëve narkotike. Lajmi u konfirmua nga kryetari i Arbitrave në Slloveni, duke theksuar se në qendër të aksionit, ka qenë arbitri Vincic.

LEXO EDHE  Serie A/ Juventus dhe Lazio vazhdojnë të zhgënjejnë, Roma mund Veronën

Në fund të aksionit, policia a sekuestroi dhjetë armë, 14 pako kokainë, droga mjekësore dhe disa monedha të ndryshme me vlerë 10,000 euro. Bëhej fjalë për një festë orgji të organizuar.