Video/ Hertha e Berlinit kalon në avantazh ndaj Leipzigu-t

Po luhet në këto momente ndeshja mes Leipzig-ut dhe Herthës së Berlinit e vlefshme për javën e 28-të Bundesligës.

Ekipi mik, Hertha, ka kaluar në avantazh në minutën e 10-të me anë të Grujiç, i cili përfitoi gjatë një goditje nga këndi duke dërguar topin në rrjetë. Një rezultat ky që Leipzig nuk mund të pajtohet duke marrë parasysh se me anë të një fitoreje mund të marrë vendin e dytë në klasifikim.

 

LEXO EDHE  F1, Austri/ Start katastrofë për Ferrarin, Leclerc dhe Vettel “out” (VIDEO)