Kualifikueset e Botërorit/ Kosova kalon në avantazh ndaj Gjeorgjisë (VIDEO)

Kosova ka kaluar në avantazh ndaj Gjergjisë në ndeshjen e vlefshme për Grupin B të kualifikueseve të Botërorit “Katar 2022”.

Një autogoli i vendasve në minutën  e 18-të ka kaluar në avantazh “dardanët”. Pas një harkimi të Berishës, lufton bukur aty Muriqi, duke detyruar kundërshtarin të shkaktojë autogol.

LEXO EDHE  Bayern Munich dhe Barcelona në garë për talentin e Ajax