Shoferi i dehur përplasi fëmijën, si ndodhi aksidenti fatal në Durrës

Një 8-vjeçar kishte dale për shëtitje në fshatin e tij, në Jubë të Durrësit. Një furgon e goditi atë nga pas, duke i shkaktuar vdekjen e menjëhershme.

Policia e Durrësit thotë se nga të dhënat e para, shoferi i furgonit humbi kontrollin. Paraprakisht dyshohet se ai ishte i dehur dhe do i bëhet analiza e gjakut. Fëmija ishte duke shëtitur bashkë me disa shokë të tjerë.

Goditja ishte fatale dhe mjekët nuk kishin se çfarë të bënin. Drejtuesi i furgonit u arrestua menjëherë dhe në lot e ka pranuar fajin.

“Specialistët e Qarkullimit Rrugor në Drejtorinë Vendore të Policisë Durrës, arrestuan në flagrancë shtetasin shtetasin Q.N.,66 vjeç, banues në Sukth.
Ky shtetas më datë 25.05.2020, rreth orës 16:05, në fshatin Jubë, Durrës, duke drejtuar mjetin fugon, ka aksidentuar një fëmijë, shtetasin G.G., 8 vjeç, i cili po lëvizte me biçikletë, e për pasojë fëmija ka ndërruar jetë.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës për veprën penale “Shkelja e rregullave të qarkullimit rrugor“, – thotë policia.

LEXO EDHE  U infektua me koronavirus/ Gazetari i njohur bën apelin e fortë: Mos lejohen dasmat në këtë kohë

LEXO EDHE: 

Aksident fatal në Durrës, humb jetën fëmija