Shtyhet seanca në Gjykatën e Posaçme për gjyqtarin e KPA-së Luan Daci

Gjykata e Posaçme ka shtyrë për të dielën 24 maj, seacën për masën e sigurisë për gjyqtarin Luan Daci.

Avokati i Dacit, Andi Duraj ka kërkuar që të shtyhet seanca, pasi Daci është i sëmurë.

Luan Daci, anëtar i Kolegjit të Posaçëm të Apelimit, akuzohet për fallsifikim dokumentash, pasi ka fshehur shkarkimin nga detyra e gjyqtarit në vitin 1997. Ai është pezulluar nga detyra me vendim gjykate, me kërkesë të SPAK.

SPAK nis procedim penal dhe pezullon nga detyra gjyqtarin e KPA Luan Daci

LEXO EDHE  Arrihet marrëveshja, shtyhet deri në 31 gusht pagesa për këstet e kredive