Liçaj: Një pjesë e imja ka mbetur nën rrënoja

Aktori i njohur Neritan Liçaj i ftuar sot në “Zonë e Lirë”, ka treguar se si ndjehet disa ditë pas shembjes së Teatrit Kombëtar më 17 maj.

“Cila është gjendja jote shpirtërore në këto momente që po flasim? Si ndjehesh sot, pas 6 ditësh nga shembja e Teatrit?”, e ka pyetur Çani Neritanin.

“Janë shumë të ndërthurura të gjitha bashkë, një pjesë e imja ka mbetur nën rrënoja. Pjesa tjetër jam krenar që luftuam deri në fund. Ishte shumë brutale e gjitha, jo si aksion e policisë. Kjo është diktat. I qetë nuk do jem kurrë, gjithë ditën do më shoqërojë. I fundit që ka dalë nga Teatri isha unë dhe një aktore tjetër. Ai Teatër u mbyll me një aktor që doli prej tij”, ka thënë Neritani.

LEXO EDHE  “E zhdapte gruan në dajak”, fqinjët për Zhidrun: Ziheshin e griheshin, problematik edhe në pallat