1 vit më parë u shpall kampion, Partizani kujton momentin e paharruar!

Në 12 maj të vitit 2019, Partizani u shpall zyrtarisht kampion i Kategorisë Superiore. Ishte një titull special ky për klubin dhe tifozët e Të Kuqve, pasi i mungonte prej 26 viteve.

“Demat” ia dolën pikërisht kundër rivalit më të madh Tiranës, ku fituan me rezultatin 2-1. Eraldo Çinari shënonte dy herë atë pasdite, dhe  kryeqyteti u vesh i kuq dhe u pushtua nga koret e festa e tifozëve në ekstazë. Ishte 12 maji i vitit 2019, fiks një vit më parë.

LEXO EDHE  Derbi ndaj Dinamos, mësohet gjendja e Eneo Bitrit

Partizani fitonte titullin e 16-të në histori dhe tersi çerekshekullor thyhej më në fund. Klubi i është rikthyer sërish atyre emocioneve, duke postuar një video fantastike në rrjetet sociale dhe rikujtuar popullit të kuq një datë historike.