Itali/ Ulet numri i vikimave nga koronavirusi, 274 në 24 orët e fundit

274 viktima u regjistruan në 24 orët e fundit në Itali, të prekur me koronavirus. Për fat të mirë, çdo ditë po shënohen më pak raste të reja, ku autoritetet kanë konfirmuar 1 mijë e 401.

Ndërkaq, 3 mijë e 30 e kanë fituar betejën me virusin dhe kanë lënë spitalin.

LEXO EDHE  ‘Ne për momentin nuk kemi mundësi të të mbajmë, prandaj ...’/ Nëna i kërkon vajzës të largohet nga shtëpia

Në total, që prej pandemisë, kanë humbur jetën 29 mijë e 958 persona, dhe janë infektuar 215 mijë e 858 të tjerë.

Edhe në Itali ka filluar lirimi i masave që u morën për të parandaluar përhapjen e pandemisë.