SHBA, 1330 të vdekur nga koronavirusi në 24 orët e fundit

Shënohet një rënie e ndjeshme e numrit të viktimave prej koronavirusit në Shtetet e Bashkuara të Bashkuara të Amerikës.

Në 24 orët e fundit kanë gjetur vdekjen 1.330 persona, krahasuar me 2.494 me një ditë më parë.

Totali i të infektuarve në SHBA shkon në 987 mijë, ndërsa i viktimave në 55.415.

LEXO EDHE  Rreh partneren me shkop gome, arrestohet rreperi i njohur! Emri (Foto)

New York mund të rihapë disa aktivitete, si ndërtimi dhe manifaktura duke nisur nga 15 maji, por vetëm në zonat më pak të goditura nga pandemia.

Kjo deklaratë u bë nga kryebashkiaku Andrw Cuomo, në ditën kur u shënuan 367 viktima, ose shifra më e ulët që nga 31 marsi.